Сучасний підхід до навчання у Нововолинську

Сучасний підхід до навчання у Нововолинську
Минулого року Нововолинська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 – колегіум Нововолинської міської ради Волинської області долучилася до «Всеукраїнського педагогічного експерименту «Розумники», який передбачає використання електронних інтерактивних ресурсів для вивчення базових предметів у початкових класах. Школа вже встигла освоїти сучасні засоби навчання та взимку провести на базі свого навчального закладу міський семінар учителів початкових класів «Упровадження експерименту «Розумники»
А ось нещодавно, у середу, 20 квітня, за ініціативи ТМ «Розумники» знову у школі пройшов семінар педагогів початкової освіти. На заході обговорювалися питання осучаснення навчально-виховного процесу, різні методичні підходи. Фахівцями з впровадження нових освітніх технологій ТМ «Розумники» було презентовано педагогічний проект Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України «Розумники». Вчитель початкових класів Наталя Вакарчук зі своїм експериментальним 1-А показала для учасників семінару відкритий урок з математики. За допомогою навчальних інновацій школярі із захватом розв'язували приклади, складали та вирішували задачі, виконували вправи. Кожний учень, не відволікаючись, виконував самостійну роботу на власному медійному ресурсі. Система подавала завдання та перевіряла відповіді, вчитель лише контролював процес та спостерігав за зосередженими першокласниками. 

Директор Нововолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 1 Сергій Мороз у кінці заходу анонсував, що колегіум знову планує наступного року відкрити клас, який навчатиметься за програмою «Розумників». 

Після семінару «Розумники» провели консультацію з батьками майбутніх експериментальних класів Нововолинська, представили їм на вибір усі можливі моделі проекту. Також зустрілися з вихователями, директорами дитячих садочків міста, які цікавилися проектом та готові вже сьогодні впроваджувати новітні технології у своєму дошкільному навчальному закладі.

Анонси та оголошення

Онлайн-форум

Запрошуємо вас 12.11.24 до участі у VІ всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Інститут цифровізації освіти запрошує презентувати свої досягнення та поділитися досвідом під час роботи секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI».

Програму заходу, тези Форуму, посилання на підключення будуть надіслані всім зареєстрованим учасникам. Електронний варіант збірника буде розіслано авторам. Також усім спікерам і зареєстрованим учасникам буде надіслано сертифікат щодо участі у Форумі.

Участь у Форумі безкоштовна.


VI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», 23-25.11.24

Запрошуємо 24 жовтня відвідати вебінар «Сервіси штучного інтелекту для професійного зростання педагогічних працівників». Проводить: Мар’єнко Майя Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України. Питання, що обговорюватимуться: використання інструментів ШІ в освітньому процесі (на прикладі ChatGPT і Gemini).


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.