З новими рішеннями для освіти познайомилися педагоги Житомирської області на семінарі від "Розумників"

З новими рішеннями для освіти познайомилися педагоги Житомирської області на семінарі від "Розумників"

Нещодавно компанія «Розумники» у Житомирі провела науково-практичний семінар для освітян області.

Семінар складався з двох секцій. Перша секція об’єднала вчителів початкової школи. Упродовж заходу вчителі початкових класів отримали рекомендації, як ефективно провести урок за допомогою мультимедійних інтерактивних засобів навчання. Для слухачів став новинкою інтерактивний проектор, який не тільки полегшує організацію уроку, а й дуже практичний, оскільки робить будь-яку поверхню сенсорною. Також приводом для активного обговорення став «Всеукраїнський педагогічний експеримент «Розумники» (Smart Kids), який ініціювала компанія «Розумники» разом з Інститутом інформаційних технологій та засобів навчання НАПН України та партнерами.

Друга навчальна секція була присвячена використанню цифрових освітніх технологій на уроках фізики в загальноосвітніх навчальних закладах. Т. Даниліна провела лекцію та майстер-клас на тему: «Сучасні технічні засоби для вивчення предметів природничо-математичного циклу». Спікер ознайомила з можливостями цифрового вимірювального комплексу Еinstein™. У кінці навчального блоку за допомогою цифрових лабораторій учасники та лектор провели кілька показових експериментів з фізики. Вчителі, вимірюючи силу тертя, освітленість, температури у різних зонах вогню, побачили принцип роботи цифрових лабораторій Еinstein™ і були вражені, наскільки датчики допомагають точно зафіксувати фізичні явища, які не можна спостерігати неозброєним оком.


Також представники компанії ознайомили учасників з новими електронними освітніми ресурсами: мультимедійними електронними підручниками та посібниками.

Анонси та оголошення

Вступ до аспірантури у 2024 р. Спеціально організована сесія ЄВІ.

Згідно з Порядком прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році, умовою допуску до вступних іспитів до аспірантури Інституту цифровізації освіти НАПН України є успішне складання єдиного вступного іспиту (ЄВІ).
У вересні 2024 році відбудеться спеціально організована сесія ЄВІ.
Зареєструватися для участі в спецсесії ЄВІ можуть вступники, які:
  • реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ, але не змогли взяти в ній участі;
  • бажають повторно скласти ЄВІ, для покращення результату;
  • не реєструвалися для участі в основній чи додатковій сесії ЄВІ.
Реєстрація для участі в спецсесії ЄВІ триватиме протягом 12–19 серпня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ триватиме протягом 12–14 вересня 2024 року.
Спеціально організована сесія ЄВІ буде проведена за рахунок коштів фізичних та/або юридичних осіб


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.