Всеукраїнський форум “Цифрове перетворення освіти”

Всеукраїнський форум “Цифрове перетворення освіти”


9 лютого 2016 року відбувся Всеукраїнський форум “Цифрове перетворення освіти”, організований у партнерстві Google Ukraine, спільнотою Google Educator Group (GEG) Ukraine «Навчаємося з Google », Інститутом модернізації змісту освіти МОН України.

В унікальному заході, проведеному в Гольф Клуб Оболонь міста Києва, взяли участь переможці конкурсів GEG-спільноти, викладачі вищих навчальних закладів, представники закладів післядипломної педагогічної освіти, директори шкіл, учителі та інші.


Співробітники Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України Юрій Богачков, Олена Гриб’юк, Ніна Дементієвська взяли участь в роботі форуму “Цифрове перетворення освіти”.

Наталія Саражинська та Наталія Гущина, лідери спільноти GEG Ukraine привітали багатогранну аудиторію учасників форуму з України, Естонії, Білорусі. Лідери спільноти GEG Ukraine «Навчаємося з Google » закликали до плідної співпраці упродовж роботи форуму, відповідно, своїми титанічними зусилля створили атмосферу справжньої феєрії цифрового перетворення освіти та свята Google Ukraine.

У рамках форуму обговорювались педагогічні можливості вчителя з використанням цифрових технологій, в тому числі інструментів Google, впровадження Google Apps for Education, безпечного поводження дитини в мережі Інтернет та інші важливі проюлеми.

Олег Дерев’янко, заступник Міністра освіти і науки України, поділився найважливішими тезами щодо інновацій в освіті та подякував учасникам спільноти GEG Ukraine за активну участь у становленні та розвитку неформальної освітньої спільности «Навчаємося з Google», соціальну активність у питаннях цифрової трансформації освіти.


Наталія Вяткіна, директор Інституту модернізації змісту освіти, привітала учасників форуму та акцентувала увагу на недопустимості імітації реформ, у тому числі в освіті.

Експерт з безпеки Google Елайджа Лаваль з використанням Google Hangouts презентував продукти Google, ознайомивши із налаштуваннями в контексті захисту конфіденційності та безпечного пошуку необхідних даних.

Безцінний досвід Людмили Рождественської (м. Таллін, Естонія) щодо впровадження інноваційної системи навчання для учнів в контексті розвитку дитячої технічної творчості та Ірини Васильєвої (м. Мінськ, Білорусь) щодо дистанційного навчання вчителів та впровадження неформальної освіти надихає до подальших звершень у царині цифрового перетворення освіти.

Юрій Богачков і Віктор Милашенко говорили про застосування Google-інструментів для формування SKILLS HUB;

Олена Гриб’юк розповіла про систему динамічної математики GeoGebra як засіб формування дослідницьких компетентностей школярів в процесі навчання математики;

Ніна Дементієвська розповіла про формування і оцінювання навичок безпечного і відповідального використання Інтернету у школярів.

У форматі баркемпу продовжилася дискусія педагогів-новаторів. Учасники форуму у дружньому колі розповідали про використання вільно поширюваних інформаційно-комунікаційних технологій в процесі навчання, виокремлюючи значущу та дуже важливу роль Вчителя.

Зі словами сердечної подяки лідерам спільноти GEG Ukraine Наталії Саражинській, Наталії Гущиній та Антоніні Букач за можливості живого спілкування в команді однодумців і ефективної, творчої співпраці, очікуємо плідних спільних проектів.

Анонси та оголошення

ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.