ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ: CHATGPT І БІЛЬШЕ»

ПРОВЕДЕНО КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ: CHATGPT І БІЛЬШЕ»

14 червня 2023 р. в онлайн форматі відбувся КРУГЛИЙ СТІЛ «ВИКОРИСТАННЯ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ В ОСВІТІ: CHATGPT І БІЛЬШЕ». Метою заходу було визначення перспективних підходів до освітніх застосувань та експертне обговорення потенційних проблем етичного та безпечного використання різних моделей ШІ. Інститут цифровізації освіти НАПН України був одним з організаторів цього заходу. Кількість зареєстрованих учасників 1660 осіб, фактичну участь у заході взяли 800 учасників.

В рамках круглого столу відбулася Панельна дискусія, модератором якої був Володимир КАМИШИН, кандидат технічних наук, доктор педагогічних наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент НАПН України, директор УкрІНТЕІ.

Для участі у Панельній дискусія були запрошені:

  1. Вячеслав ОСАДЧИЙ, доктор педагогічних наук, професор, декан Факультету економіки та управління Київського університету імені Бориса Грінченка.
  2. Микита КЛИМЕНКО, заступник директора з наукових питань Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України.
  3. Олег СПІРІН, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, проректор наукової роботи та цифровізації ДЗВО «Університет менеджменту освіти».
  4. Олександра МАНДИЧ, доктор економічних наук, професор, професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування, голова Ради молодих вчених Державного біотехнологічного університету, голова Ради молодих вчених при Харківській обласній державній адміністрації, Рада молодих учених при МОН України, Офіс підтримки вченого.
  5. Олеся ВАЩУК, доктор юридичних наук, професор, професор кафедри криміналістики Національного університету «Одеська юридична академія», голова Ради молодих учених при МОН України, голова Офісу підтримки вченого.
  6. Олеся ОЛЕКСЮК, кандидат педагогічних наук, доцент, викладач кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільський обласний комунальний інститут післядипломної педагогічної освіти.
  7. Ольга Пінчук, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з науково-організаційної роботи Інституту цифровізації освіти НАПН України.
  8. Тетяна МАЗУРОК, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри прикладної математики та інформатики Державного Закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д. Ушинського».

Після панельної дискусії робота круглого столу продовжилась під час Сесії 1, яку модерувала Анна Яцишин. Вона коротко презентувала результати опитування учасників круглого столу щодо використання ШІ для професійної діяльності та освіти. На цій Сесії було представлено різні практики застосування ШІ і Майя МАР'ЄНКО виступила з доповіддю «Середня освіта та ШІ: виклики та перспективи».

Під час Сесія 2, відбувалася Презентація постерів від учасників круглого столу, які продемонстували різні напрями та досвід застосування ШІ для освітніх цілей. Також, було представлено Постер Інститут цифровізації освіти НАПН України (Майя Мар’єнко, Юлія Носенко, Марія Шишкіна).

Під час Сесія 2, Анна Яцишин, учасники круглого столу представили доповіді, які стосувалися: застосування ШІ під час підготовки фахівців різних галузей знань, використання ШІ для навчання школярів, використання ШІ у наукових дослідженнях. Детальніше з тематикою доповідей можна ознайомитись у Програмі круглого столу.

* ПОСТЕРИ від учасників круглого столу будуть ще прийматися до 21 червня 2023 року, буде підготовлено Збірник матеріалів (постерів) круглого столу.

* Електронні сертифікати для учасників будуть надіслані протягом 2-3 тижнів після проведення круглого столу.

!!!Матеріали круглого столу розміщено за покликанням

https://drive.google.com/drive/folders/16_cn96ZgBQYDcczRmeB0wumTiU7YWQYJ?usp=sharing

(протягом 2-3 тижнів буде доповнено сертифікатами учасників, презентаціями від учасників та Збірником постерів)!!!

Дякуємо нашим ЗСУ за можливість працювати у науково-освітній сфері і проводити подібні заходи.

Анонси та оголошення

ІНСТИТУТ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ОСВІТИ НАПН УКРАЇНИ оголошує конкурс на заміщення посад


ХІІ Міжнародна науково-практична конференція «MoodleMoot Ukraine 2024. Теорія і практика використання системи управління навчанням Moodle»

Запрошуємо викладачів, науковців, аспірантів, студентів, фахівців з організації навчального процесу, дистанційного навчання – усіх, хто використовує або планує використовувати систему управління навчанням Moodle, взяти участь у конференції 31 травня 2024 р.


Навчання в докторантурі

Запрошуємо на навчання в докторантуру Інституту цифровізації освіти НАПН України для здобуття ступеня доктора наук з наукової спеціальності: 13.00.10 - інформаційно-комунікаційні технології в освіті.


ЗМІНИ ДО ПОРЯДКУ ПРИЙОМУ НА НАВЧАННЯ ДО АСПІРАНТУРИ В 2024 РОЦІ

Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 06 березня 2024 року № 266 було затверджено Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2024 році.


Пропозиції до освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії

Всі зацікавлені особи мають можливість надати свої пропозиції та рекомендації до проекту освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" (спеціальність "011 Освітні, педагогічні науки") в Інституті цифровізації освіті НАПН України, з метою її вдосконалення.


3rd Workshop on Digital Transformation of Education (ICTERI 2024)

Інститут цифровізації освіти запрошує до участі у третьому англомовному воркшопі з ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ОСВІТИ (DigiTransfEd 2024). Семінар рецензований, проводиться у гібридному форматі 23.09.2024 в рамках ICTERI 2024. Дедлайн подання робіт 29.07.2024.

Матеріали найкращих доповідей минулорічного DigiTransfEd 2023 проіндексовано у Scopus: https://ceur-ws.org/Vol-3553


IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.