Новини

ІНФОРМАЦІЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ № 3, 2020

Шановні колеги. Пропонуємо вашій увазі 3-й випуск електронного інформаційного бюлетеня "ВИКЛИКИ ТА ВІДПОВІДІ МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ НА ПОДОЛАННЯ ПРОБЛЕМ В ОСВІТІ, ЩО ВИКЛИКАНІ COVID-19". Бюлетень укладений співробітниками відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій, містить добірку оприлюднених міжнародними організаціями заяв та відповідей на питання щодо організації освітніх процесів в умовах, спричинених пандемією COVID-19, а також відповідних рекомендацій.

23 Квітня 2020


Збірник матеріалів Всеукраїнського науково-практичного семінару «Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2020»

Шановні освітяни, опубліковано збірник матеріалів Всеукраїнського науково-практичного семінару «Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2020» (Моделювання цифрового навчального середовища закладу загальної середньої освіти), що проведено Інститутом інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. 

14 Квітня 2020


РЕЗУЛЬТАТИ ОНЛАЙН ОПИТУВАННЯ ОСВІТЯН ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України протягом 27 березня – 4 квітня 2020 року провів онлайн опитування щодо потреб вчителів та інших категорій освітян у здійсненні дистанційного навчання та підвищенні фахового рівня під час запровадження карантину, пов’язаного з поширенням в Україні вірусу COVID-19. Опитування здійснено з метою оцінки стану ситуації, що склалась під час карантину, а також для надання відповідних рекомендацій зацікавленим сторонам.


7 Квітня 2020


Електронні освітні ресурси для вчителів

Шановні колеги! Продовжується опитування вчителів щодо їхніх потреб у підвищенні фахового рівня з питань використання цифрових засобів та ІКТ в умовах карантину. За попередніми результатами відповідей на анкету пропонуємо добірку електронних освітніх ресурсів, що можуть допомогти організувати освітній процес у дистанційній формі під час карантину. Підібрані матеріали містять посилання на онлайн уроки та методичні розробки за різними навчальними предметами, а також інструкції, які можна використати і для проведення уроків, і для виховних годин, нарад з колегами та консультацій з батьками.

30 Березня 2020


Збірник наукових праць «Information Technologies in Education»

Вітаємо наших колег з Херсонського державного університету! Збірник наукових праць «Information Technologies in Education», співзасновником якого є Інститут інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України, внесено до групи Б Переліку наукових фахових видань України (галузь наук – педагогічні, спеціальність – 011).

12 років цей збірник публікує статті високої якості присвячені науковим, методичним, організаційним і технологічним аспектам розробки і застосування ІКТ. Завдячуючи засновникам, редакторам і експертам видання «Information Technologies in Education» було і залишається ефективним каналом поширення досвіту та передачі знань, де вчені, практики та дослідники можуть обговорювати, аналізувати і критикувати різні аспекти використання ІТ у сфері освіти та підтримувати їх розробку та впровадження.

Колектив Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України


26 Березня 2020


Заходи підтримки освіти в умовах запровадження карантину від Інституту інформаційних технологій і засобів навчання

Використання цифрових технологій відкритих освітніх систем дозволить не тільки пом’якшити можливі негативні наслідки карантину, але й помітно інтенсифікувати впровадження ІКТ в освітню практику.

Ученими Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України на період карантину організовано заходи для підтримки вітчизняної освіти. Вебінари, курси, електронні навчальні матеріали та інше.  


24 Березня 2020


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «ЦИФРОВА КОМПЕТЕНТНІСТЬ СУЧАСНОГО ВЧИТЕЛЯ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ: 2020»

5 березня 2020 р. відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Цифрова компетентність сучасного вчителя нової української школи: 2020» (Моделювання цифрового навчального середовища закладу загальної середньої освіти) для вчителів, керівників шкіл, методистів, спеціалістів системи післядипломної педагогічної освіти, аспірантів, науковців та науково-педагогічних працівників.

5 Березня 2020


ОБ’ЄКТИ ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ, ЯК ІННОВАЦІЙНИЙ ОСВІТНІЙ КОНТЕНТ

28 лютого у місті Києві в "Учительській кав'ярні" в рамках виконання наукового дослідження «Система комп’ютерного моделювання пізнавальних завдань для формування компетентності учнів з природничо-математичних предметів» відбувся науково-практичний семінар зі створення і використання об’єктів доповненої реальності, як інноваційного освітнього контенту.

28 Лютого 2020


ФОРУМ «ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ ОСВІТИ»

В Івано-Франківську відбувся ІІ Форум "Цифрова трансформація освіти", в якому взяли участь понад 300 педагогічних працівників. Світлана Литвинова, д. пед. н., завідувач відділу технологій відкритого навчального середовища ІІТЗН НАПН України, виступила на пленарному засіданні з доповіддю про основні напрями цифрової трансформації загальної середньої освіти та напрями цифровізації освітнього середовища. А також, очолила роботу секції «Цифрові технології в освітній діяльності закладів освіти».

19 Лютого 2020


ПРЕМІЯ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ДЛЯ МОЛОДИХ ВЧЕНИХ

13 лютого 2020 року в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбулась Урочиста церемонія вручення відзнак лауреатам премії Президента України для молодих вчених за 2019 рік. Президент Володимир Зеленський вручив старшому науковому співробітнику відділу хмаро орієнтованих систем інформатизації освіти Інституту інформаційних технологій і засобів навчання, Мар’єнко (Попель) Майї Володимирівні свідоцтво та нагрудний знак.


13 Лютого 2020


Новини 271 — 280 з 625
Початок | Поперед. | 26 27 28 29 30 | Наст. | Кінець

Анонси та оголошення

IX МІЖНАРОДНИЙ СЕМІНАР «НАВЧАННЯ ВПРОДОВЖ ЖИТТЯ З ВИКОРИСТАННЯМ ІКТ: ОСОБИСТІСНО-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД (3L-PERSON-2024)

IX Міжнародний семінар «Навчання впродовж життя з використанням ІКТ: особистісно-орієнтований підхід (3L-Person)» з серії семінарів, що продовжує теми, започатковані у 2016 році та пропонує такі підтемами, що відповідають новим викликам у сфері освіти (наприклад, «Синтетичне навчальне середовище: AR/VR/MR, AI в освіті тощо»). Головною ідеєю серії є створення-розробка-впровадження ІКТ на етапах Академічна → Освіта/Навчання → Промисловість. Швидкий перехід світу на дистанційну форму освіти та роботи призвів до появи гібридної робочої сили та потреб подальшої людино-системної інтеграції (HSI), де під «Системою» мається на увазі, перш за все, система освіти. НSI в освіті розглядається як взаємна адаптація людини та ІКТ до К16 + перекваліфікації протягом усього активного життя людини. 


Всеукраїнський конкурс на кращий вебсайт серед закладів фахової передвищої освіти

Міністерство освіти і науки України спільно з Науково-методичним центром вищої та фахової передвищої освіти оголошує Всеукраїнський конкурс на кращий вебсайт серед закладів фахової передвищої освіти «EDUCATION WEBSITE 2024». Ольга Пінчук, заступник директора ІЦО НАПН України, увійшла до складу конкурсної комісії. Конкурс проводиться один раз на чотири роки. Початок Конкурсу – 1 жовтня 2024.


Онлайн-форум

Запрошуємо вас 12.11.24 до участі у VІ всеукраїнському відкритому науково-практичному онлайн-форумі «Інноваційні трансформації в сучасній освіті: виклики, реалії, стратегії». Інститут цифровізації освіти запрошує презентувати свої досягнення та поділитися досвідом під час роботи секції «Інформаційно-цифрові середовища закладів освіти: трансформація, безпека, вплив AI».

Програму заходу, тези Форуму, посилання на підключення будуть надіслані всім зареєстрованим учасникам. Електронний варіант збірника буде розіслано авторам. Також усім спікерам і зареєстрованим учасникам буде надіслано сертифікат щодо участі у Форумі.

Участь у Форумі безкоштовна.


VI міжнародна виставка «Інноватика в сучасній освіті», 23-25.11.24

Запрошуємо 24 жовтня відвідати вебінар «Сервіси штучного інтелекту для професійного зростання педагогічних працівників». Проводить: Мар’єнко Майя Володимирівна, провідний науковий співробітник відділу хмаро орієнтованих систем і штучного інтелекту в освіті Інституту цифровізації освіти НАПН України. Питання, що обговорюватимуться: використання інструментів ШІ в освітньому процесі (на прикладі ChatGPT і Gemini).


Конкурси від Національного фонду досліджень України

У грудні 2023 року рішенням наукової ради НФДУ затверджено умови конкурсів: «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень», «Наука для зміцнення обороноздатності України», «Передова наука в Україні».

Розпочинається відбір проектів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору.